Masaż Tarnów

masaż stemplami

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy

Polega na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, naczyń krwionośnych i limfatycznych, od ich obwodu do serca.

Masaż leczniczy częściowy

Jest to masaż klasyczny któremu poddawana jest pojedyncza część ciała lub odcinek kręgosłupa np. łydka lub osobno mięśnie karku.

Masaż klasyczny całościowy 

Masaż klasyczny obejmujący cały odcinek kręgosłupa od kości potylicznej wzdłuż kręgosłupa, do odcinka lędźwiowego i krzyżowego.

Masaż całościowy

To najbogatsza i zarazem najdłuższa wersja masażu klasycznego, która obejmuję całe ciało osoby masowanej od stóp do głowy. Masuję się każdy część ciała osobno. Pacjent ustala z masażystą przed masażem, które części można pominąć.

Masaż tkanek głębokich 

Zawiera elementy masażu klasycznego. Charakteryzuje się większą siłą dozowaną tak przez masażystę by dotrzeć do głębiej położonych tkanek. Masaż ten skupia się na jednym wybranym odcinku ciała.

Masaż z elementami terapii manualnej

Masaż klasyczny, który uzupełniony jest elementami terapii manualnej i techniką punktów spustowych (opisane w dziale terapii manualnej). Polecany po długotrwałym wysiłku fizycznym, dla pacjentów, którzy chcą rozluźnić spięte mięśnie. 

Drenaż limfatyczny

Jest to masaż zawierający wybrane techniki i rodzaje chwytów zapożyczone z masażu klasycznego. Wykonywanie ręcznie ma na celu zmniejszenie obrzęków kończyn i usprawnienie w nich krążenia limfatycznego.

Drenaż limfatyczny mechanicznyUżywa się do niego specjalnego urządzenia, które jest zaopatrzone w nogawki i rękawki. Pacjent jest ubrany odpowiednio w nogawkach lub rękawki (w zależności czy masuję się nogi, czy ramiona). Maszyna wpompowuję powietrze pod odpowiedni ciśnieniem, w odpowiednim rytmie i kolejności tak by zachować zasady masażu limfatycznego. Celem tego masażu jest zmniejszenie obrzęków kończyn i usprawnienie w nich krążenia limfatycznego.

Masaż podciśnieniowy Vaccum

Przy zastosowaniu specjalnego urządzenia podciśnieniem masuję się wybrane części ciała w celu likwidacji zbędnego cellulitu podskórnego. Jest to zabieg kosmetyczny.

Masaż relaksacyjny częściowy

Składa się z tych technik i chwytów masażu klasycznego, które mają na celu zmniejszenie napięcia nerwowo – mięśniowego wyciszenie organizmu. Obejmuję wybraną część ciała lub odcinek kręgosłupa. Pacjent przed masażem relaksacyjnym ustala z masażystą, która część ciała ma być masowana. Masaż relaksacyjny wykonywany jest przy zapalonych świecach, odpowiedniej muzyce relaksacyjnej i zapachowym kadzidełku – tak by zachować aurę wyciszenia i spokoju. Masaż relaksacyjny wyraźnie poprawi nastrój, ukoi nerwy i rozluźni mięśnie. A tym samym zmniejsza poziom kortyzolu (hormonu stresu). 

Masaż relaksacyjny całościowy

J.w. ale jest to masaż całego ciała od stóp do głowy. Masuję się każdą część ciała osobno. Pacjent ustala z masażystą przed masażem, które części można pominąć.

Masaż gorącymi kamieniami częściowy

Egzotyczna forma masażu, przy zastosowaniu gorących bazaltowych kamieni. Początkowo kamienie są podgrzewane do odpowiedniej temperatury w przeznaczonym do tego urządzeniu i układane na ciele pacjenta. W kolejnych etapach sesji masażysta wykonuję określone techniki masażu używając do tego nie rąk ale właśnie rozgrzanych kamieni . Masaż ma na celu poprawę przemiany materii i usuwanie wszelkich szkodliwych substancji metabolicznych. W przypadku zdrowych osób działa kojąco na organizm. Masaż częściowy obejmuję wybrany odcinek kręgosłupa oraz trwa krócej.

Masaż gorącymi kamieniami całościowy

J.w. ale obejmuję całe ciało osoby masowanej od stóp do karku. Masuję się każdy część ciała osobno. Pacjent ustala z masażystą przed masażem ,które części można pominąć.

Masaż kobiet w ciąży

Nie tylko relaksuje i upiększa, ale także łagodzi wiele ciążowych dolegliwości, takich jak obrzęki i bóle kręgosłupa. Wykonywany jest ręcznie leżąc na boku lub na specjalnie przeznaczonym do tego krześle. Należy pamiętać, że ten rodzaj masażu powinno się wykonywać dopiero po 12 tygodniu ciąży, czyli wtedy gdy masaż nie zagraża dziecku i pojawiają się największe bóle przeciążeniowe pleców.

Masaż twarzy

Składa się z technik i chwytów zaczerpniętych z masażu klasycznego. Masażysta wykonuję delikatne ruchy tylko opuszkami palców, masując czoło, okolice oczu, policzki, okolice warg i podbródek. Poprawia jakości skóry twarzy, redukuje zmarszczki i objawy jej zmęczenia. Jeden z lepszy zabiegów w rehabilitacji porażenia nerwu twarzowego.

Masaż bańką chińską 

Masażysta nie rękami, ale gumową bańką wykonuję ruchy masażu. Dzięki gumowej bańce można podciśnieniem zassać masowany fragment skóry i przemieszczać, Ten dodatkowy bodziec powoduję szczególnie korzystne efekty jak rozluźnienie mięśni, przyspieszenie ich regeneracji po wysiłkowej lub zmniejszenie dolegliwości związane z przemęczeniem organizmu.

Masaż miodem 

Masaż z zastosowaniem rozgrzanego półpłynnego miodu pszczelego. Miód ma bardzo dobre właściwości ujędrniające skórę oraz jej wzmocnienie. Cukier zawarty w miodzie doskonale odżywia i regeneruje skórę. Masażysta stosuję techniki masażu relaksacyjnego, mające na celu ogólne wyciszenie organizmu oraz odprężenie. Miód w połączeniu z oliwką dobrze nadaję się do uzyskania efektu zrelaksowania.

Refleksoterapia stóp 

 Rodzaj masażu koncentrujący się nie tylko na samych stopach ale i na stawach skokowych. Stosuję się chwyty podobne jak w masażu klasycznym uzupełnione mobilizacjami każdej z kości i stawów budujących stopę. W refleksoterapii stosuję się również punktowo uciski w określone części stopy, które mają korzystny wpływ na obszary ciała. Taki masaż w zależności od masowanych punktów zmniejsza depresję, obniża poziom cukru i częstość skurczów serca oraz ma wiele innych korzyści zdrowotnych. 

Fotel masujący

Urządzenie, które posiada możliwość ustawiania programu masażu relaksacyjnego, terapeutyczne, zdrowotnego. Jest wygodny i prosty w obsłudze.

Godziny otwarcia

Rejestracja Telefoniczna

690 975 975

Nasz zespół

Poznaj naszych specjalistów

JUSTYNA CHWAŁ
Fizjoterapeuta
BARBARA GĘBIŚ
Fizjoterapeuta
ANNA GÓRSKA RAK
Fizjoterapeuta
KATARZYNA MUCHA biovitamed
Fizjoterapeuta
KLAUDIA KOSMAN
Fizjoterapeuta
DOMINIKA DUDEK
Fizjoterapeuta
user-g33001c63c_640
Fizjoterapeuta
user-g33001c63c_640
Fizjoterapeuta
user-g33001c63c_640
Fizjoterapeuta
ANNA KORUS
Fizjoterapeuta
Referencje

Co nasi pacjenci o nas mówią

Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, indywidualne i odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń do schorzenia. Trzeba przyznać, że Panie Fizjoterapeutki pracujące w Centrum są nie tylko Specjalistkami w swojej dziedzinie, ale wielkimi pasjonatkami wykonywanego zawodu. Dziękuję za pomoc i konsultację. Życzę Paniom nadal tyle energii do rozwoju w tym trudnym, ale wdzięcznym zawodzie.

— Wojtek Kraus
Pacjent

Jesteśmy bardzo zadowoleni z terapii w Biovitamed Centrum Rehabilitacji. Mój syn 7 lat, który ma Autyzm i zdecydowanie zajęcia mu służą. Polecamy

— Barbara Z. Basia
Pacjent
Kontakt z nami

Umów się na spotkanie
i odwiedź nasze Centrum

BioVitaMed
Centrum Rehabilitacji
al. M.B. Fatimskiej 59
33-100 Tarnów

godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 7:00-19:00
Rejestracja:
690 975 975 , 14 628 35 85
e-mail: rejestracja@biovitamed.pl

BioVitaMed
Psycholog, Psychoterapeuta
al. M.B. Fatimskiej 59
33-100 Tarnów

godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 7:00-19:00
Rejestracja:
690 975 975 , 14 628 35 85
e-mail: rejestracja@biovitamed.pl

BioVitaMed
Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dla Dzieci i Młodzieży w Lisiej Górze
ul. Henryka Sucharskiego 3a
33-140 Lisia Góra
Rejestracja telefoniczna:
690 975 975
e-mail: rejestracja@biovitamed.pl
Mieścimy się w budynku Gminnego Centrum Usług Medycznych w Lisiej Górze.
BioVitaMed
Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dla Dzieci i Młodzieży w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. Szpitalna 1
33-200 Dąbrowa Tarnowska

godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 7:00-19:00
Rejestracja:
690 975 975 , 14 628 35 85
e-mail: rejestracja@biovitamed.pl

BioVitaMed
Logopedia
al. M.B. Fatimskiej 59
33-100 Tarnów

godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 7:00-19:00
Rejestracja:
690 975 975 , 14 628 35 85
e-mail: rejestracja@biovitamed.pl

Klub Zdrowej Mamy i Dziecka
al. M.B. Fatimskiej 59
33-100 Tarnów
Informacje oraz zapisy:
tel. 690 975 975
Koordynator: Barbara Gębiś
e-mail: bgebis@biovitamed.pl