Logopeda Tarnów

Al. M.B. Fatimskiej 59
Logopeda w BioVitaMed Tarnów

Pomaga określić i usunąć bariery w komunikacji językowej, które mogą zaburzać rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dziecka.

Nasz gabinet logopedyczno-terapeutyczny to miejsce, gdzie każde dziecko jest traktowane z największą troską i indywidualnym podejściem. Swoją ofertę kierujemy do rodziców i opiekunów dzieci, które mogą potrzebować wsparcia w prawidłowym rozwoju mowy i komunikacji. Specjalizujemy się w terapii logopedycznej, diagnozie logopedycznej oraz w szerokim zakresie terapii wspomagających, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Kiedy potrzebna jest konsultacja logopedy?

Na pewno nie należy czekać, aż dziecko wyrośnie z wady wymowy. Warto skorzystać z konsultacji logopedy, gdy zaobserwujemy u swojej pociechy:

Terapia logopedyczna

Terapię logopedyczną poprzedza dokładna diagnoza logopedyczna, która pozwala na zidentyfikowanie konkretnych obszarów wymagających wsparcia. Nasz zespół logopedów łączy różne metody terapeutyczne. Terapia logopedyczna jest wspomagana m.in. terapią miofunkcjonalną (terapia funkcji tj. prawidłowa pozycja języka i warg, gryzienie, żucie, połykanie), stymulacją ustno-twarzową (masaże twarzy) czy też elektrostymulacją. W trakcie terapii z dziećmi uczymy prawidłowego oddychania, gryzienia, żucia i przełykania, poprawiamy wydolność oddechową i napięcie mięśniowe w obrębie twarzy, ćwiczymy aparat artykulacyjny i umiejętności komunikacyjne oraz uczymy prawidłowej pozycji języka. Ćwiczenia i metody dostosowywane są do problemów, jakie ma dziecko. Pracując z dzieckiem holistycznie uwzględniamy jego całościowe funkcjonowanie.

Skutecznie wspieramy rozwój mowy u dzieci ze spektrum autyzmu, opóźnionym rozwojem mowy, wadami wymowy, a także u dzieci zagrożonymi dysleksją. Rozumiemy, że każde dziecko jest wyjątkowe, a jego potrzeby są indywidualne, dlatego dostosowujemy nasze metody pracy tak, aby jak najlepiej odpowiadały one na specyficzne wyzwania i możliwości. Aby zachęcić dzieci do pracy, często łączymy terapię z zabawą, co pozytywnie przekłada się ma rozwój maluchów.

Nasi specjaliści są logopedą i terapeutą pedagogicznym, którym praca z dziećmi sprawia ogromną radość. 

Godziny rejestracji

Rejestracja Telefoniczna

690 975 975