Masaż

Masaż klasyczny – polega na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, naczyń krwionośnych i limfatycznych, od ich obwodu do serca.

W naszym cenniku zawarte są rodzaje masażu w zależności o potrzeb i jego zastosowania:

Masaż klasyczny częściowy – jest to masaż klasyczny któremu poddawana jest pojedyncza część ciała lub odcinek kręgosłupa np. łydka lub osobno mięśnie karku.
Masaż klasyczny całościowy – jest to masaż klasyczny obejmujący cały odcinek kręgosłupa od kości potylicznej wzdłuż kręgosłupa, do odcinka lędźwiowego i krzyżowego.
Masaż całościowy – jest to najbogatsza i zarazem najdłuższa wersja masażu klasycznego, która obejmuję całe ciało osoby masowanej od stóp do głowy. Masuję się każdy część ciała osobno. Pacjent ustala z masażystą przed masażem, które części można pominąć.
Masaż tkanek głębokich – zawiera elementy masażu klasycznego. Charakteryzuje się większą siłą dozowaną tak przez masażystę by dotrzeć do głębiej położonych tkanek. Masaż ten skupia się na jednym wybranym odcinku ciała.
Masaż z elementami terapii manualne – masaż klasyczny, który uzupełniony jest elementami terapii manualnej i techniką punktów spustowych (opisane w dziale terapii manualnej).
Drenaż limfatyczny – jest to masaż zawierający wybrane techniki i rodzaje chwytów zapożyczone z masażu klasycznego. Wykonywanie ręcznie ma na celu zmniejszenie obrzęków kończyn i usprawnienie w nich krążenia limfatycznego.
Drenaż limfatyczny mechaniczny – używa się do niego specjalnego urządzenia, które jest zaopatrzone w nogawki i rękawki. Pacjent jest ubrany odpowiednio w nogawkach lub rękawki (w zależności czy masuję się nogi, czy ramiona). Maszyna wpompowuję powietrze pod odpowiedni ciśnieniem, w odpowiednim rytmie i kolejności tak by zachować zasady masażu limfatycznego. Celem tego masażu jest zmniejszenie obrzęków kończyn i usprawnienie w nich krążenia limfatycznego.
Masaż podciśnieniowy Vaccum – przy zastosowaniu specjalnego urządzenia podciśnieniem masuję się wybrane części ciała w celu likwidacji zbędnego cellulitu podskórnego. Jest to zabieg kosmetyczny.
Masaż relaksacyjny częściowy – składa się z tych technik i chwytów masażu klasycznego, które mają na celu zmniejszenie napięcia nerwowo – mięśniowego wyciszenie organizmu. Obejmuję wybraną część ciała lub odcinek kręgosłupa. Pacjent przed masażem relaksacyjnym ustala z masażystą, która część ciała ma być masowana. Zabieg ten odbywa się przy zapalonych świecach, odpowiedniej muzyce relaksacyjnej i zapachowym kadzidełku – tak by zachować aurę wyciszenia i spokoju.
Masaż relaksacyjny całościowy – j.w. ale obejmuję całe ciało osoby masowanej od stóp do głowy. Masuję się każdy część ciała osobno. Pacjent ustala z masażystą przed masażem które części można pominąć.
Masaż gorącymi kamieniami częściowy– jest to egzotyczna forma masażu, przy zastosowaniu gorących bazaltowych kamieni. Początkowo kamienie są podgrzewane do odpowiedniej temperatury w przeznaczonym do tego urządzeniu i układane na ciele pacjenta. W kolejnych etapach sesji masażysta wykonuję określone techniki masażu używając do tego nie rąk ale właśnie rozgrzanych kamieni . Masaż ma na celu poprawę przemiany materii i usuwanie wszelkich szkodliwych substancji metabolicznych. W przypadku zdrowych osób działa kojąco na organizm. Masaż częściowy obejmuję wybrany odcinek kręgosłupa oraz trwa krócej.
Masaż gorącymi kamieniami całościowy – j.w. ale obejmuję całe ciało osoby masowanej od stóp do karku. Masuję się każdy część ciała osobno. Pacjent ustala z masażystą przed masażem które części można pominąć.
Masaż kobiet w ciąży – nie tylko relaksuje i upiększa, ale także łagodzi wiele ciążowych dolegliwości, takich jak obrzęki i bóle kręgosłupa. Wykonywany jest ręcznie leżąc na boku lub na specjalnie przeznaczonym do tego krześle. Należy pamiętać że ten rodzaj masażu powinno się wykonywać dopiero po 12 tygodniu ciąży, czyli wtedy gdy masaż nie zagraża dziecku i pojawiają się największe bóle przeciążeniowe pleców.
Masaż Shantala 
Masaż twarzy – składa się z technik i chwytów zaczerpniętych z masażu klasycznego. Masażysta wykonuję delikatne ruchy tylko opuszkami palców, masując czoło, okolice oczu, policzki, okolice warg i podbródek. Poprawia jakości skóry twarzy, redukuje zmarszczki i objawy jej zmęczenia. Jeden z lepszy zabiegów w rehabilitacji porażenia nerwu twarzowego.
Masaż bańką chińską – masażysta nie rękami ale gumową bańką wykonuję ruchy masażu. Dzięki gumowej bańce można podciśnieniem zassać masowany fragment skóry i przemieszczać, Ten dodatkowy bodziec powoduję szczególnie korzystne efekty jak rozluźnienie mięśni, przyspieszenie ich regeneracji po wysiłkowej lub zmniejszenie dolegliwości związane z przemęczeniem organizmu.
Masaż miodem – masaż z zastosowaniem rozgrzanego półpłynnego miodu pszczelego.. Miód ma bardzo dobre właściwości ujędrniające skórę oraz jej wzmocnienie. Cukier zawarty w miodzie doskonale ją odżywia. Masażysta stosuję techniki masażu relaksacyjnego, mające na celu ogólne wyciszenie organizmu oraz odprężenie. Miód w połączeniu z oliwką dobrze nadaję się do uzyskania efektu zrelaksowania.
Refleksoterapia stóp- jest to rodzaj masażu koncentrujący się nie tylko na samych stopach ale i na stawach skokowych. Stosuję się chwyty podobne jak w masażu klasycznym uzupełnione mobilizacjami każdej z kości i stawów budujących stopę. W refleksoterapi stosuję się również punktowo uciski w określone części stopy, które mają korzystny wpływ na obszary ciała.
Masaż kijami bambusowymi – masaż z zastosowaniem różnej średnicy kijka bambusowego warunkuję różnej siły bodźce masujące. Przesuwanie kijka wzdłuż wybranego mięśnia, powoduję jego rolowanie. Doskonale niweluje skutki przeciążania i przemęczenia mięśni kończyn. Stosowany również w sporcie w celu usunięcia negatywnych skutków wysiłku i zakwaszeniu mięśni.
Fotel masujący – urządzenie które powsiada możliwość ustawiania programu masażu relaksacyjnego, terapeutyczne, zdrowotnego. Jest wygodny i prosty w obsłudze.